A prosztatával kapcsolatos problémákat szinte minden férfi megtapasztalja középkor után. Mégis kevesen beszélnek róla. Ezért másoknak nehéz lehet felismerni, mikor kell segítséget kérni. Hogy megmutassuk, nem kell ettől tartani, elmondjuk, mit tegyen, hogy a prosztatája mindig jó formában legyen.
A prosztata a férfi reproduktív rendszer szerves része. (A nőknek nincs prosztatájuk.) Ezt sok férfi figyelmen kívül hagyja, amíg meg nem jelennek a megnagyobbodott prosztata tünetei, vagy az erektilis diszfunkció, ami egyértelműen jelzi, hogy már nem a fiatal éveikben járnak.
Természetesen vannak közöttünk felelősségteljes egyének, akik már az első jeleknél, mint például a gyakori vizelés, azonnal urológushoz fordulnak. De legyünk őszinték, ők csak kivételek, nem a szabály. A többség inkább halogatja a dolgot, ami teljesen felesleges, hiszen a megnagyobbodott prosztata kezelése fájdalommentes és sok esetben gyors.
És teljesen feleslegesen, mert a megnagyobbodott prosztata kezelése fájdalommentes, és sok esetben viszonylag gyors. Ezért reméljük, hogy bátorságot adunk önnek ahhoz, hogy tegyen valamit ellene.
Megnagyobbodott prosztata tünetei
A prosztata megnagyobbodásának okai gyakran jóindulatúak, ami azt jelenti, hogy nem társulnak rákos sejtnövekedéssel, amely invazív kezelést igényelne. Azonban ez nem zárja ki, hogy idővel komolyabbá válhat. Ezért fontos figyelni az állapotot. Hogyan ismerhetők fel a tünetek?
Például:
- Gyakori vizelési inger
- Éjszakai vizelés
- Vizelési nehézségek (nehezen indul a vizelet)
- Gyenge vizeletsugár
- Hólyagürítési problémák
- Gyakori húgyúti fertőzések
- Vér a vizeletben
Emellett égő érzés vagy inkontinencia is jelentkezhet. A hiperaktív hólyag is nagyon kellemetlen lehet.
Fordítson figyelmet a megelőzésre
Még ha eddig nem is volt szokása, érdemes orvoshoz járni akkor is, ha nincsenek komoly tünetei. Így megelőzhetők a problémák, mielőtt súlyosabbá válnának. A következő lépéseket javasoljuk: urológus látogatása, rendszeres szűrővizsgálatok és természetes étrend-kiegészítők szedése.
Mi segít a megnagyobbodott prosztatán?
Gyógynövények megnagyobbodott prosztatára
A prosztata gyógynövények jó alternatívát jelentenek a gyógyszerekhez képest, különösen, ha a férfi nem szenved súlyos problémáktól. Az adagolás pontos betartása érdekében próbálja ki a szabadon kapható étrend-kiegészítőket, amelyek elérhetők online vagy a gyógyszertárakban. Ezek a kiegészítők gyakran vitaminokat, nyomelemeket, ásványi anyagokat és gyógynövényeket tartalmaznak. Keresse a következő összetevőket:
A likopin és a cink is népszerű, mivel jótékony hatással van a reproduktív egészségre.
Urológus látogatása
Soha ne kezdjen bele semmibe anélkül, hogy előtte ne látogatná meg az urológust. Ő meghallgatja önt, és tapintásos vizsgálatot végez a prosztatán. (Nem, nem fáj!) Így megállapítja, hogy a prosztata normális méretű és alakú-e, és nincs-e rajta olyan rendellenesség, amire oda kell figyelniük.
A vizsgálat része lehet a vérvétel is, amely segít felismerni a prosztatarák veszélyét. Az ultrahang segítségével az orvos pontos képet kap a prosztatáról. Az urológusok tanácsot adhatnak az erektilis diszfunkció vagy más kényes problémák esetén is, amiről nehéz beszélni. Tekintse őt jó barátnak.
Természetes étrend-kiegészítők
Bár már említettük a természetes gyógynövényeket, érdemes szót ejteni más anyagokról és ételekről is, amelyek pozitív hatással lehetnek a prosztata egészségére.
Javasoljuk a következők fokozott bevitelét:
- Omega-3 zsírsavak (halak, tenger gyümölcsei)
- Antioxidánsok (áfonya, eper)
- C-vitamin (narancs, citrom)
Az étrendben érdemes több hagymát, fokhagymát, diót, brokkolit és karfiolt fogyasztani.
Figyeljen az egészségére
Bár a jóindulatú prosztatamegnagyobbodás sok férfit érint középkorú és idősebb korban, a megfelelő megelőzéssel enyhíthető vagy késleltethető. Ez életmódváltást igényel, de a törekvés hamar meghozza gyümölcsét.
A prosztata egészségének érdekében érdemes:
- Természetes étrend-kiegészítők szedése
- Rendszeres orvosi vizsgálatok (nemcsak az urológusnál, hanem a cukorbetegség, az elhízás és a magas vérnyomás megelőzése érdekében is)
- Testmozgás
- Egészséges testsúly fenntartása
- Kegel-gyakorlatok végzése (ezek erősítik a medencefenék izmait, így megelőzhető az inkontinencia)
- Megfelelő folyadékbevitel (minimális alkoholfogyasztás és koffein)
- Melegen tartás (meleg cipő, takarás a deréknál alapvető)
Most, hogy tudja, mit kell tennie, már ma megteheti az első lépést. Például azzal, hogy befektet egy természetes étrend-kiegészítőbe, amely a fent említett gyógynövényeket és hatóanyagokat tartalmazza. Az étrend-kiegészítők és a cikkben említett tanácsok kombinálása biztosítja, hogy prosztatája a lehető legnagyobb gondoskodást kapja.